איך לבחור מורה לפסנתר

לימוד נגינה – לבחור מורה לפסנתר

לימוד נגינה בפסנתר הוא תהליך ארוך. פסנתר הוא כלי נגינה קלאסי ממשפחת כלי המקלדת אשר הומצא לפני למעלה משלוש מאות שנים. שמונים ושמונה קלידים לפסנתר הפורשים את המנעד שלו אל מעבר לשבע אוקטבות. אין פלא שכדי להשיג שליטה ברמה טובה בכלי נגינה שכזה נדרשת השקעה הפרושה על פני זמן רב.

רבים סבורים שלימוד נגינה בפסנתר מתאים רק למי שהינו בעל כישרון מוזיקלי טוב במיוחד. אמנם פסנתרנים טובים הם בהכרח גם מוסיקאים מעולים אולם לא תמיד ברור מה בא קודם. שמיעה מוסיקאלית היא דבר שניתן וצריך לפתח, זו הסיבה שאנו במרכז גלי המוסיקה מזמינים כל תלמיד להשתתף ללא תשלום נוסף בשעורי תיאוריה ופיתוח שמיעה מוסיקאלית.

מורה לפסנתר שמתאים לנו

בגלל שבכל הנוגע ללימוד נגינה בפסנתר נדרשת סבלנות רבה, מוטיבציה וכוח התמדה חשוב מאוד לבחור במורה מתאים.  כך נוכל להשיג את אורך הרוח הנדרש ואף ליהנות מתהליך לימוד העשוי לארוך שנים. יתכן גם שנצטרך להחליף מורה לפסנתר מסיבות אלה או אחרות, במקרה כזה שוב נדרש לבחור היטב ובכובד ראש.

חשוב למצוא מורה לפסנתר איתו אנו מפתחים כימיה טובה, מורה שיודעת לשלב יצירות מאתגרות עם כאלה שפשוט נהנה לבצען, אדם גמיש מספיק שאינו מקובע בגישת הוראה נוקשה אלא יודע להתאים את שיטת הלימוד לאופי הייחודי של כל תלמיד.

מה חשוב אצל מורה לפסנתר

כמו אצל כל מורה הכרחי שתהיה לו המקצועיות הבסיסית הנדרשת. מומלץ להתרשם מדברים כגון היכן למד מורה לפסנתר אצלו אנו שוקלים ללמוד, מה הניסיון שצבר כמוסיקאי וכמורה לימוד נגינה, לפי איזו תוכנית נוהג מורה זה ללמד וכן לנסות לשמוע מה תלמידים אחרים אומרים עליו. ישנם מורים לפסנתר אשר מביאים איתם לשיעור ציפיות גבוהות עד כדי יצירת אוירה מתוחה, מלחיצה ואפילו מאיימת. ברור שדרישות גבוהות הכרחיות כדי לדרבן תלמיד להשיג תוצאות טובות אולם חשוב מאוד שמורה לפסנתר ידע לדחוף את תלמידיו קדימה מבלי שיצטרך להלך עליהם אימים.

זכרו שמערכת היחסים עם מורה לפסנתר נועדה להיות ארוכת טווח. מורה מקצועי, בעל אישיות סבלנית ונעימה אך עם זאת קפדנית ובלתי מתפשרת הם השילוב שיאפשר, כל זמן שאנו נעשה את חלקנו, תהליך לימוד יעיל, מאתגר ומהנה.

טיפים לבחירת מורה לפסנתר

בסופו של דבר רק לאחר שלומדים עם מורה לפסנתר כמה שיעורים אפשר לדעת בוודאות אם מצאנו את המורה המתאים לנו. כימיה טובה מתפתחת מעצמה כאשר יש התאמה בין הצדדים, אם אינה מתפתחת במקרה מסוים אין זה אומר בהכרח דבר לרעת המורה או התלמיד, אלא רק שלא התאימו זה לזה. בכל זאת יש דברים שכדאי לנסות לזהות אצל מורה לפסנתר ואשר עשויים להצביע על כך שמצאנו את המורה הנכון עבורנו.

מורה לפסנתר שנהנה ללמוד אצלו יהיה ודאי אדם נינוח וחייכן האוהב את מלאכתו ונהנה להשקיע בתלמידיו ולסייע להם להתקדם. יהיה זה ודאי אדם בעל גישה חיובית המרבה לומר “כן” (לעומת מורה המרבה להסביר מה “לא”). מורה היודע להקשיב לתלמיד ולהתאים את דרכי הלימוד כך שייצרו אצל התלמיד תחושת סיפוק אשר תבטיח שמירה על המוטיווציה הגבוהה הנדרשת כדי להתמיד ולהשקיע.

מורה לפסנתר מוצלח יודע לשלב ברפרטואר יצירות המאתגרות את התלמיד ומעודדות אותו לצמוח ולהתפתח עם יצירות קלות יותר, יצירות הקרובות לעולמו של התלמיד ומהם יוכל ליהנות ולשאוב כוח ורצון להמשיך הלאה.

כל המורים במרכז גלי המוסיקה נבחרו כך שיתאימו לקווי דמות המורה המוצלח שתוארו.  מי שמחפשים מורה לפסנתר ברחובות, תושבי נס ציונה, גן יבנה, באר יעקוב, לוד, רמלה, גדרה ושאר ישובי השפלה, מוזמנים ליצור עימנו קשר.

נשמח לייעץ, לענות על שאלות ולסייע לכם בתהליך החשוב של בחירת מורה לפסנתר עבור ילדיכם או עבורכם. אתם מוזמנים לבקר במרכז ולהתרשם מן המקום, האווירה וצוות המורים.