לימוד כינור

לימוד כינור

כינור הוא כלי עתיק ומלא כבוד שצלילו עמוק, יפה ומרגש.

ניגון בכינור מלווה בתנועות גוף וכך מספק כלי זה חוויה ייחודית הן למנגן והן למאזין.

מקובל לחשוב על כינור כעל כלי בעל נוכחות שבולט מעל כלי הנגינה סביבו. הכינור כאילו נועד להוביל יצירות מוסיקליות, קלאסיות ואחרות, בנגינת קטעי סולו.

במרכז גלי המוסיקה מקבל הכינור את המקום הראוי לו. שעורי כינור מועברים על ידי מורה לכינור שהוא לא רק מורה מוכשר אלה גם בעצמו כנר ברמה בינלאומית.

לאיזה גיל מתאים לימוד כינור

מומלץ להתחיל ללמוד לנגן בכינור בגיל מוקדם אבל בדרך כלל לא מאוחר מדי להתחיל לקחת שיעורי כינור אפילו בגיל ארבעים ומעלה (בתנאי שאין מגבלה חמורה מדי של אבדן גמישות באצבעות).

במרכז גלי המוסיקה אנחנו ממליצים להתחיל לא לפני גיל 6. בגיל זה ילדים מתחילים לבקר בבית ספר ורוכשים הרגלי למידה, משמעת עצמית, בגרות, מיומנויות שיקלו על לימוד תווים ועוד.

מה כוללים שיעורי כינור

בתחילת הדרך ימוקדו שעורי כינור בפיתוח אחיזה נכונה בכלי ובהפקת צליל נעים. מי שלא מיומן באחיזת כינור לא יכול לנגן בו יותר מדקות ספורות ברצף, תלמידים מתקדמים יותר כבר מסוגלים בקלות לנגן פרקי זמן ארוכים (אפילו שעות).

יש ידע וטכניקה בסיסית שכל מורה לכינור חייב להקנות לתלמידיו, קריאת תווים למשל היא מהחשובות שבאלה.

מכיוון שכינור הוא כלי בעל צוואר לא מסומן (לכינור אין סריגים כמו שיש למשל לגיטרה) כנרים מפתחים שמיעה מלודית המאפשרת, יחד עם הניסיון והטכניקה, דיוק בגובה הצליל המופק. מסיבה זו תלמידים לכינור מפיקים ערך מוסף גדול במיוחד מהשתתפות בשיעורי תיאוריה ופיתוח שמיעה הניתנים בקבוצות (יש למתחילים או למתקדמים) ושבהם זכאי כל תלמיד במרכז להשתתף מבלי תוספת תשלום.

קניית כינור

למעשה כל מי שמקבל שעורי כינור צריך כינור וקשת משלו. אפשר להשאיל כינור למספר מצומצם של שעורים בתחילת הדרך, כינור ברמה המתאימה למתחילים אינו יקר ומצדיק את ההשקעה.

כינורות מגיעים במספר מידות כגון 1/8, 1/4, 1/2 . . . ועד 4/4. מורה לכינור מהמרכז ישמח לייעץ ולוודא שאתם בוחרים בכינור מתאים. אל תהססו להיעזר בנו, קחו בחשבון שמעטות חנויות כלי הנגינה בהם יש מוכרים המבינים באמת בכינורות.

איזה מוסיקה מנגנים במהלך לימוד כינור

במוסיקה קלאסית קיימים כל האלמנטים הדרושים כדי לפתח יכולת להתמודד בהמשך עם כל סוג מוסיקה. לכן חלק נכבד מהיצירות שנלמד בשיעורי כינור יהיו יצירות קלאסיות. כדי לספק גיוון, עניין ומוטיבציה כל מורה לכינור בוחר לתלמידי גם מוסיקה עכשווית, שירי חג ועוד, נהוג לכוון לפי נטיותיו של התלמיד.

כינור הוא כלי מהיר וגבוה שלו פוטנציאל לחולל סערה של ממש. אם בתחילת הדרך נאבקים תלמידים בלהימנע מצלילים צורמים, בהמשך תיפתח לפניהם הדרך להקסים, לרגש ולחדור ללב ולנשמה.

אנחנו מזמינים אתכם המתעניינים בלימוד כינור ברחובות, גדרה, נס ציונה, גן יבנה, באר יעקוב, רמלה, לוד, גדרה, מושבי האזור וישובים אחרים בשפלה ליצור עימנו קשר. נוכל לספר לכם עוד על לימוד כינור, לייעץ לכם מניסיוננו ולעזור לכם לבחור מורה לכינור שיהיה הכי מתאים לכם.