שיעורי פיתוח קול

שיעורי פיתוח קול

כל אחד יכול לשיר, ברמה כזו או אחרת. כשאנחנו שרים אנחנו מפעילים את מיתרי הקול איך שנוח לנו.

שיעורי פיתוח קול נועדו ללמד הפקה נכונה של צליל בעזרת מיתרי הקול. תרגילי פיתוח קול מאפשרים עם הזמן הפקת קול תוך השקעת פחות מאמץ, כך אפשר לשיר חזק יותר, מדויק יותר ולמשך זמן רב יותר.

אל מורה לפיתוח קול מגיעים תלמידים שלהם הרגלים ישנים, עבודתו של המורה היא להביא לשינוי בהרגלים אלה. תוצאות הלימוד לא ניכרות מיד אבל עם הזמן מתפתחת היכולת להפיק צליל מלא ועמוק תוך שימוש בטכניקות נשימה שונות.

באיזה גיל כדאי לפנות אל מורה לפיתוח קול

אפשר להתחיל ללמוד פיתוח קול בגיל צעיר. לא מקובל לפני גיל 8. עם זאת אצל ילדים, במיוחד בנים שקולם צפוי להתחלף, המיקוד הוא על שירה ופיתוח שמיעה תוך הקפדה שלא להעמיס יתר על המידה על הקול עצמו שעדיין לא התייצב. הבסיס שמקבלים בגיל צעיר יסייע להשיג תוצאות מהירות וטובות עם ההגעה לבגרות (גיל 13,14).

מה לומדים בשיעורי פיתוח קול

השעורים הם פרטניים (אחד על אחד). מומלץ להימנע משעורים בשעות הבוקר המוקדמות כדי לא להעמיס על מיתרי הקול ה”רדומים” עדיין.

מתחילים בחימום וממשיכים בתרגילי פיתוח קול ותרגילי נשימה. המטרה היא לשפר את איכות הקול מבחינת צלילות, עומק, דיוק, עוצמה, משך החזקת הצליל ועוד. מטרה נוספת היא הרחבת המנעד (הטווח בין הצליל הנמוך ביותר לגבוה ביותר שאנו יכולים להפיק).

מורה לפיתוח קול יבחר עבור תלמידיו יצירות המכילות אלמנטים הדרושים לתרגול וגם שירים עכשוויים וכן מוסיקה מאתגרת ומעוררת סקרנות. הדגש תמיד יהיה על הפקת צליל נכונה.

שיעורי תיאוריה ופיתוח שמיעה

כמו כל התלמידים במרכז גם מי שלומד שיעורי פיתוח קול מוזמן להשתתף, ללא תשלום נוסף, בלימודי תיאוריה ופיתוח שמיעה הנערכים בקבוצות (יש קבוצות למתחילים וקבוצות למתקדמים).

כל מורה לפיתוח קול יעודד את תלמידיו וישמח אם יקבלו שיעורי תיאוריה ופיתוח שמיעה, אלה יאפשרו התקדמות מהירה יותר והגעה להישגים טובים יותר. אצלנו שעורים כאלה זמינים, לכם נשאר רק להגיע.

במרכז גלי המוסיקה מורה לפיתוח קול ילווה לעיתים את תלמידיו בפסנתר. שילוב תרגילי פיתוח קול כאלה מאפשרים  גיוון, הנאה ועניין עם יתרונות של שירה לצד צליל הפסנתר המדויק ועוד.

מתעניינים בשיעורי פיתוח קול? מחפשים מורה לפיתוח קול ברחובות, גדרה, נס ציונה, גן יבנה, באר יעקוב או יישובים אחרים באזור? אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר, נוכל לספר לכם עוד על מה תוכלו לקבל אצלנו, להעניק ייעוץ מקצועי מניסיוננו ולסייע לכם לקבל החלטה בנוגע ללימוד פיתוח קול.